Nakładanie kosmetyków mineralnych – jak to robić?

Nakładanie kosmetyków mineralnych – jak to robić?

nakładanie kosmetyków mineralnychWszystkie z dostępnych w naszych sklepach kosmetyków mineralnych mają zawsze postać pudru – dla osób przyzwyczajonych do tradycyjnych kosmetyków ich nałożenie może zatem być nie lada problemem. Na szczęście, jak to w przypadku większości problemów bywa, jest jak najbardziej do rozwiązania – wystarczy tylko zapoznać się z kilkoma prostymi wskazówkami. Oto one!

Nigdy nie stosuj ich na mokro!

Przed nałożeniem makijażu z kosmetyków mineralnych koniecznie wysusz twarz – preparaty te, nałożone na wilgotną skórę wyglądają nieestetycznie. Pamiętaj, że dotyczy to także kremów i podobnych kosmetyków – skóra twarzy bezwarunkowo powinna być sucha.

Używaj specjalnych pędzelków

Najlepiej sprawdzi się pochodzący z Japonii pędzelek kabuki. Używając takich akcesoriów należy pamiętać o tym, by kosmetyki mineralne nakładać na twarz okrężnymi ruchami, które powinny rozpoczynać się na środku policzka, a kończyć na jego obrzeżach. Przed nałożeniem makijażu strzep nadmiar kosmetyku z pędzelka!

jak aplikować kosmetyki mineralneBez wahania nakładaj drugą warstwę

Jeśli nie jesteś zadowolona z efektu, jaki daje ci nałożenie pojedynczej warstwy makijażu, bez obaw możesz nałożyć w to miejsce drugą. Kosmetyki mineralne słyną bowiem z tego, że doskonale trzymają się skóry – pamiętaj jednak, by na pędzelku znajdywała się optymalna ilość preparatu.

Na powiekach stosuj bazę pod cienię

Jeśli problem sprawia ci nałożenie cieni na powieki, możesz użyć bazy pod cienie – dokładnie tak samo, jak w przypadku zwykłych kosmetyków. Pamiętaj też, że te trudności są tylko przejściowe – wkrótce zyskasz wprawę pozwalającą nałożyć kosmetyki we wszystkie zakamarki twojej twarzy.

Uważaj na podróbki

Z uwagi na rosnąca popularność takich kosmetyków, wielu producentów oferuje preparaty, które jedynie tak się nazywają. Warto pamiętać, że prawdziwe kosmetyki naturalne nie zawierają żadnych konserwantów czy sztucznych barwników.

Formularz kontaktowy

Dane kontaktowe

Roma Szafarek

Email: kontakt@kosmetykiwroclaw.pl

Telefon: 605 218 238

Formularz kontaktowy

Uzupełnij wszystkie wymagane pola (oznaczone gwiazdką)